top of page

GLAMOUR, BUDUAR, SENSUAL CZY ROMANTIC

Popatrz na siebie, jak na najpiękniejszą osobę na świecie!


ODKRYWAJ SIEBIE

POSZERZAJ SWOJĄ STREFĘ KOMFORTU

ROZKOCHAJ SIĘ W SOBIE

ODWAŻ SIĘ

NIE CZEKAJ NA KIEDYŚSesje kobiece mają wiele przeróżnych odcieni.


Od ciebie zależy na co się zdecydujemy -

Na romantyczną sesję z kwiatami,

Elegancki glamour,

Emocjonalny sensual

czy

Lifestylowe zdjęcia z przymrużeniem oka...


W czym się najlepiej czujesz? Jaki temat jest ci najbliższy? Jak chcesz siebie zobaczyć

na zdjęciach?


SESJA GLAMOUR


Ma na celu uwiecznienie kobiety w sposób zmysłowy i elegancki, z akcentem na piękno

I styl.


Może to być wyrafinowana sesja w strojach wieczorowych, sesja w pałacu czy stylowym apartamencie, sesja nawiązująca do estetyki retro czy filmowej.

Kluczowe jest tworzenie atmosfery piękna, klasy, luksusu...


Sesje glamour są często przeprowadzane w profesjonalnych studiach fotograficznych, gdzie dostępne są różnorodne tła, oświetlenie i rekwizyty - lustro w pięknej oprawie, sofa, toaletka, elegancka sypialnia.

Koncentrują się przede wszystkim na podkreślaniu piękna i elegancji, unikając zbędnej ekspozycji ciała. Są tajemnicze i zmysłowe.


Sesje glamour nie wykluczają zdjęć w bieliźnie, choć ja bieliźniane sesje zaliczyłbym raczej do sensualu czy sesji typu buduar.


SESJA SENSUAL


Sesja sensual eksponuje kobiecą zmysłowość, subtelność. Skupia się na pięknie kobiecego ciała, ale równie ważna jest strefa emocjonalna - intymność, delikatna erotyka.


Sesje sensualne to nie roznegliżowane babeczki, ale zdecydowanie coś więcej - atmosfera, uczucia, klimat, wewnętrzne światło.


Dla wielu kobiet sesja sensualna jest też formą autoterapii, pokochania siebie i swojego ciała, rozpoznania własnego piękna, przezwyciężenia ograniczeń, lęku, wstydu, poszerzania strefy komfortu.


Sesja sensualna to połączenie delikatności i siły charakteru, zmysłowości i pikanterii, pobudzania zmysłów i jednocześnie pozostawiania niedosytu, otulania miękkim światłem, przysłaniania cieniem...


Sesje kobiece robi się dla siebie do osobistego albumu, dla ukochanego partnera, jako sposób wyrażenia własnej pewności siebie i piękna.


SESJA BUDUAR


Granica pomiędzy buduarem a sensualem jest dla niektórych fotografów płynna. Ja trzymam się swojej definicji.


Termin "Kobieca sesja buduar" odnosi się również do sesji, której wiodącym tematem jest kobiecość, intymność i piękno ciała kobiety, ale...


o ile sesje sensual skupiają się na ciele kobiety, to w buduarze istotny jest szerszy kadr i kontekst miejsca. To zdjęcia wykonane w zmysłowym otoczeniu - sypialni, łazience, stylowym salonie. Również skupiają się na naturalnym pięknie i pewności siebie kobiety, wyrażają różne aspekty kobiecej natury, stylizowane są w sposób elegancki i subtelny.


Sesja buduar to połączenie piękna kobiety, zmysłowej atmosfery i wystroju miejsca - apartamentu, studia.


Buduar jest bardziej odkryty niż glamour, mniej roznegliżowany niż sensual, ale tak jak pisałem wcześniej - nie ma zdecydowanej, jasno określonej granicy...


SESJA ROMANTYCZNA


Ten rodzaj fotografii również skupia się na delikatności, pięknie i zmysłowości kobiety,

ale niezwykle ważna jest uczuciowa strona - strefa wewnętrznych emocji, drobnych gestów, spojrzeń, emocji.


W sesjach romantycznych stawiam na ulotność, efemeryczność, poetycką stronę kobiecości, naturalność, kontakt z naturą.


Ważny jest wybór miejsca podkreślający kobiecą osobowość - ogród, urokliwy pałacyk czy ulubiony park. Pięknie grają takie elementy jak kwiaty, brzeg jeziora, zachód słońca, otulona miękkim światłem leśna droga czy tajemnicza, dzika plaża.


Sesja romantyczna to dobry wybór dla rozmarzonych i zatopionych w myślach poetyckich dusz, które lubią zaszyć się w ciszy, w sobie, odpłynąć...


***


W styczniowe przedpołudnie wykonałem sesję, która najbliższa jest stylowi glamour.

W sesji wzięła udział Ania, którą uwielbiam za otwartość na różne style fotografii.

To kobieta, która bez dwóch zdań kocha siebie i swoją kobiecość.

Choć powstały zdjęcia w dwóch wersjach - full color i black and white, zdecydowanie kadry czarno-białe wydobyły klasę i piękno Ani.


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page