top of page

SESJA W STADNINIE Z KOŃMI - INDIAŃSKA I GANGSTERSKA

Ostatni weekend października. Zaprzyjaźnione rancho w Grojcu i urodzinowa sesja Natalii, o której pisałem w poście wcześniej. Korzystam z pięknej, jesiennej pogody i okazji, by wykorzystać każdą chwilę. I tak zamiast jednej powstają trzy sesje - każda w nieco innej stylistyce, z inną osobą. Jedno jest wspólne - piękne wiejskie klimaty, jesienne pola, pastwiska i konie.


Jest jeszcze jeden wspólny mianownik...


SPEŁNIANIE MARZEŃ


W pracy fotografa piękne jest to, że można spełniać marzenia, zachcianki...

Natalia marzyła o urodzinowej sesji z końmi w klimacie kowbojskim.

Marta wymyśliła sobie sesję indiańską - alternatywę dla halloweenowych zdjęć z dyniami i prześcieradłami.

Daniel miał zachciankę na sesję w klimacie serialu Peaky Blinders, w gangsterskiej stylizacji.


Dla mnie każda z tych sesji to czysta radość.


Nieustannie powtarzam, że sesje zdjęciowe są także od tego, by wcielać się w postaci, stwarzać światy. Fotografia to nie tylko portrety czy fotografia biznesowa.

Namawiam, by eksperymentować, puszczać wodze fantazji, kombinować.

Przede wszystkim szukać w sobie - pokazywać swoje hobby, fantazje.

Pokazywać siebie w różnych, nieoczywistych odsłonach.


Te trzy sesje nie są wcale oderwane od rzeczywistości. Natalia i Marta jeżdżą na co dzień konno, ich wielką pasją jest natura i kontakt ze zwierzętami. Daniel lubi klimaty lat 20 XX wieku. Te sesje są odzwierciedleniem ich pasji, tego, co ich pochłania w wolnym czasie, co ich cieszy i daje zastrzyk pozytywnej energii. Przede wszystkim pokazują w niecodzienny sposób jakimi są ludźmi - wolnymi, pełnymi energii, trochę szalonymi.


Gdy zapragniecie umówić się na sesję poszukajcie w sobie - w czym Wy jesteście wyjątkowi, co Was odróżnia od innych, jak sami siebie chcecie pokazać światu.***


Serdecznie dziękuję RD RANCH w Grojcu - Basiu i Sławku, jesteście wspaniałymi gospodarzami niesamowitego miejsca. Gościć u Was to czysta przyjemność.
Spośród kilku propozycji wspólnie wybraliśmy mój autorski preset* DARK BOHO


*"Presety to predefiniowane ustawienia suwaków w danej aplikacji. Oznacza to przykładowo zapisane ustawienia różnych parametrów oprogramowania do obróbki zdjęć, takiego jak przykładowo Adobe Lightroom. Dzięki niemu możliwe jest szybkie uzyskanie pożądanych efektów na zdjęciach. Presety to zestawy ustawień, które mogą naśladować styl danego fotografa, wprowadzać charakterystyczny nastrój na zdjęciach (przykładowo podkreślać letni charakter fotografii) czy po prostu zadbać o świetną prezencję kadrów poprzez odpowiednie ustawienie kontrastu, kolorystyki czy jasności.


Presety często są kojarzone z filtrami fotograficznymi. Jako że oba narzędzia pozwalają na łatwe uzyskanie bardzo ciekawych efektów fotograficznych, zajmiemy się nimi jednocześnie w tym artykule. Warto jednak rozróżnić, że o ile presety to gotowe ustawienie parametrów danego oprogramowania (presety dostępne są także dla aplikacji mobilnych), filtry stanowią już raczej gotowy efekt na zdjęciach. Oznacza to, że w pierwszym przypadku możliwe jest korygowanie niemal wszystkich elementów zdjęcia, natomiast filtr pozwala najczęściej jedynie na określenie intensywności ich wpływu na obraz." (fotojoker.pl)

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page