top of page

FENIKSOWE PORTRETY

Zaktualizowano: 12 maj 2023

13 mini-sesji fotograficznych

13 pomysłów

13 tancerek krakowskiego zespołu Feniks Showdance

(od najmłodszych 6-7 letnich juniorek po tancerki-seniorki)

i spontaniczna wystawa będąca miłym dodatkiem do wieńczących taneczny sezon Feniksa koncertów finałowych, które odbyły się w dniach 11-13 czerwca w krakowskim SCKM na ul. Wietora.

W sesji udział wzięły:

Polina, Maja, Róża, Julka, Zosia, Wiktoria, Weronika, Marta, Lena, Julia, Zuzanna i Roksana.

***

Zespół działa w krakowskim Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Operuje językiem tańca współczesnego, nowoczesnego, klasycznego, modern jazz i jazz. Dodatkowo zdobywa umiejętności akrobatyczno - gimnastyczne oraz kształci warsztat teatralno - aktorski. Doskonali technikę, umiejętności i wyraz sceniczny podczas różnorodnych warsztatów i zajęć z instruktorami z Polski i z zagranicy. Głównym stylem tanecznym zespołu jest Show Dance. Tworzy choreografie, które przedstawiają coś więcej niż sam taniec. Każda z nich to odrębna historia opowiadana nie tylko przez ruch, ale również przez grę aktorską. Zespół dużą wagę przykłada do kostiumów, charakteryzacji oraz pracy z rekwizytami. Łączy talent, zaangażowanie, wielką pasję w ciągłym procesie samodoskonalenia i szukania nowych form tanecznych.


Feniks prezentuje swój dorobek artystyczny na zawodach i festiwalach o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.


Zespół prowadzą Aleksandra Kuźma i Joanna Fąfara.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Opmerkingen


bottom of page