top of page

FENIKS SHOWDANCE - TANIEC W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ

Zaktualizowano: 12 maj 2023

Okazuje się, że listopad, a nawet grudzień, to nienajgorszy, choć może pogodowo niezbyt sprzyjający czas na fotograficzne projekty w przestrzeni miejskiej. Wyzwanie, ale i świetna zabawa, nowe doświadczenie i okazja do spotkania z kreatywnymi, pełnymi pasji, otwartymi na nowe zadania ludźmi.


Z Feniksem i jego założycielką, kreatorką i główną choreografką, Aleksandrą Kuźmą, znamy się już trochę. Zdarzało nam się wiele razy współpracować, ale do tej pory nie w projekcie fotograficznym.


Pomysł był intrygujący - taniec współczesny w przestrzeni miasta. W tym miejscach Krakowa, które są rozpoznawalne, znajome, wychodzone, ale inne przez czas pandemiczny, zastygłe w bezruchu, opustoszałe, ciche. To dziwny czas, bo z jednej strony można wreszcie się poczuć mieszkańcem miasta, a nie dodatkiem do turystów, z drugiej - miasto pozbawione wielojęzycznego tłumu, przesiadującego w kawiarniach, snującego się po głównych atrakcjach, błądzącego po zakamarkach, to nie ten sam Kraków. Nieoczekiwanie nasz projekt stał się (również) zapisem stanu niebycia, zamrożenia, utraty międzynarodowego kontekstu.


Zrobiliśmy dziesiątki zdjęć w kilkunastu lokalizacjach. Z całości wybierzemy 12 fotografii do feniksowego kalendarza na 2021, miejmy nadzieję bardziej normalny, zwyczajny, rok.


...


Zespół działa w krakowskim Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Operuje językiem tańca współczesnego, nowoczesnego, klasycznego, modern jazz i jazz. Dodatkowo zdobywa umiejętności akrobatyczno - gimnastyczne oraz kształci warsztat teatralno - aktorski. Doskonali technikę, umiejętności i wyraz sceniczny podczas różnorodnych warsztatów i zajęć z instruktorami z Polski i z zagranicy. Głównym stylem tanecznym zespołu jest Show Dance. Tworzy choreografie, które przedstawiają coś więcej niż sam taniec. Każda z nich to odrębna historia opowiadana nie tylko przez ruch, ale również przez grę aktorską. Zespół dużą wagę przykłada do kostiumów, charakteryzacji oraz pracy z rekwizytami. Łączy talent, zaangażowanie, wielką pasję w ciągłym procesie samodoskonalenia i szukania nowych form tanecznych.


Feniks prezentuje swój dorobek artystyczny na zawodach i festiwalach o zasięgu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.


Zespół prowadzi Aleksandra Kuźma.


...


Feniks Showdance - Backstage

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page