top of page

SEZON NA KOBIECE SESJE STUDYJNE TRWA CAŁY ROK

Czy zbliżająca się wiosna - tak, tak, to już i wszyscy czekamy - oznacza koniec studyjnych sesji kobiecych?


Nie! Zdecydowanie nie!
Kobiece sesje studyjne to świetny pomysł, który sprawdza się o każdej porze roku.

Zwłaszcza, że nie wszystkie sesje można zrealizować w plenerze i nie każda kobieta dobrze czuje się podczas sesji w otwartej przestrzeni.


Plener jest świetny na sesje romantyczne, portretowe, nawet lekki sensual, ale studio zapewnia większą swobodę, intymność, spontaniczność i otwartość. Plener jest doskonały na zrobienie zdjęć w otoczeniu natury, w wodzie. Kobietom, które lubią miejski gwar zawsze polecam fototrip - fotograficzny spacer w stylu street, urbam, fashion.


W plenerze trzeba się liczyć z tym, że podczas sesji otaczają nas przypadkowi ludzie, którzy z zaciekawieniem przyglądają się temu, co robimy. Podczas sesji wprowadzam taką atmosferę, że świat zewnętrzny przestaje istnieć, zapominamy o wszystkim i wszystkich i robimy swoje, ale... nie zmienia to faktu, że osobom fotografowanym - zwłaszcza tym, które pierwszy raz stają przed obiektywem - czasem trudno jest całkowicie odizolować się od tego, co dzieje się obok. Wymaga to na pewno większej pewności siebie.


Tak jak napisałem studio daje tę bezpieczną przestrzeń. Jesteśmy tylko my - ja, fotograf i Ty, modelka. W Krakowie działa kilka wynajmowanych na godziny przestrzeni studyjnych, które dają możliwość zrobienia ciekawych sesji - od portretów i zdjęć modowych, po lekki sensual i glamour, na akcie kończąc.


A oto kilka przykładów sesji fotograficznych kobiecych w studio:


  1. Portret klasyczny: Sesja koncentrująca się na twarzy modelki, z wykorzystaniem odpowiedniego oświetlenia, które podkreśla delikatność cech i wyrazistość spojrzenia.

  2. Sesja boudoir: Fotografie, które eksponują zmysłowość i intymność kobiety. Mogą to być zarówno delikatne, subtelne zdjęcia, jak i bardziej odważne, ale zawsze wykonane z klasy i wdziękiem.

  3. Sesja mody: Modelka ubrana w wyjątkowe stroje, podkreślające jej indywidualny styl i osobowość. Oświetlenie i kompozycja są kluczowe w tego typu sesjach, aby uchwycić zarówno detale ubioru, jak i wyrazistość modelki.

  4. Sesja tematyczna: Wykorzystanie różnych motywów i rekwizytów, aby stworzyć specjalną atmosferę na zdjęciach. Na przykład sesja vintage, sesja boho, sesja glamour lub sesja fantasy.

  5. Sesja akty: Fotografie, które celebrują piękno kobiecej sylwetki. Mogą to być zarówno akty artystyczne, które ukazują ciało w sposób subtelny i estetyczny, jak i bardziej klasyczne akty, eksponujące pewność siebie i siłę kobiety.

  6. Sesja beauty: Koncentrująca się na makijażu, fryzurze i detalach, takich jak usta, oczy czy włosy. Oświetlenie jest tu kluczowe, aby podkreślić wszystkie subtelności i detale.

  7. Sesja minimalistyczna: Fotografie, które skupiają się na prostocie i naturalności. Modelka może być ubrana w proste, lekkie stroje, a oświetlenie jest zwykle delikatne, aby podkreślić naturalne piękno.


Sesja z Martą, wykonana w krakowskim studio MILK to przykład kobiecej sesji pełnej wdzięku, luzu i prostoty, a jednocześnie wyrazistej i zmysłowej. Tematem przewodnim były naturalność i zmysłowość. To jedna z tych sesji, która na prośbę modelki nie była retuszowana, jedynie delikatnie skorygowana podczas edycji.


Wykorzystaliśmy dwie proste stylizacje, naturalne, dzienne światło i to, co znajduje się w studio - miękkie sofy, ciekawe obramowanie drzwi, kilka dodatków. Studio MILK w swojej kolorystyce to biele i beże, które zawsze sprawdzają się doskonale. Postawiliśmy na fotografię czarno-białą. Taki był zamysł. Studio MILK nie jest jedyną opcją na sesje kobiece - są studia w stylistyce boho, glamour, lifestylowe oraz pełne kolorów, roślin, dodatków.5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page