top of page

SESJE MĘSKIE W FILMOWYM KLIMACIE
Moda na sesje w filmowym klimacie inspirowane serialem Peaky Blinders opanowała cały świat.


Faceci chętnie wchodzą w rolę Tommego Shelby, Michaela Gray'a czy Chestera Campbella, kobiety stylizują się na wzór Polly Gray czy Grace Burgess.


Stylizowane sesje na wzór "Peaky Blinders" są modne głównie ze względu na unikalną estetykę, charyzmatyczne postacie, powrót do stylistyki retro oraz wpływ kultury pop. Dla wielu osób są one sposobem na wyrażenie swojego stylu i fascynacji serialem.


 "Peaky Blinders" to...


Charyzmatyczne postaci: Bohaterowie serialu, zwłaszcza Tommy Shelby, są ikonami stylu i charyzmy. Ich wyraziste osobowości oraz charakterystyczne stroje są inspiracją dla wielu osób, które chcą odtworzyć tę estetykę w sesjach fotograficznych.


Powrót do stylu retro i klasycznych elementów mody. "Peaky Blinders" reprezentuje wyraźny powrót do lat 20. XX wieku, co jest atrakcyjne dla osób poszukujących unikatowych i nietuzinkowych inspiracji.


Eksploracja męskości: Serial porusza tematykę męskości, honoru i lojalności. Faceci zainspirowani postaciami z "Peaky Blinders" emanują pewnością siebie, męską siłą i charakterystycznym stylem ubioru, zachowania.


Kultura pop: "Peaky Blinders" stał się kultowym serialem, który zdobył szerokie grono fanów na całym świecie. Inspiracje związane z serialem, takie jak stylizowane sesje fotograficzne, są sposobem dla fanów na wyrażenie swojej pasji i przywiązania do tego uniwersum.


***

Wybraliśmy się wczesnym rankiem z Aleksem na Krakowski Kazimierz. Nie przypomina on Birmingham, ale ma swój unikalny, krakowski styl. I doskonale wpisuje się w klimat męskich sesji otulonych papierosowym dymem, whisky popijanej z piersiówki i pokątnie rozgrywanych karcianych setów w obskurnych, odrapanych bramach.


Robotę robi charakterystyczna stylizacja i mocny charakter Aleksa.


***


"Peaky Blinders" to popularny serial telewizyjny o gangsterach z Birmingham w latach 20. XX wieku.


Prawdziwa historia gangów z Birmingham: Choć "Peaky Blinders" jest serialem fikcyjnym, to wiele elementów fabuły opiera się na prawdziwych wydarzeniach i postaciach z historii gangów z Birmingham. Istnienie takich grup jak "Peaky Blinders" było faktem, choć niektóre szczegóły mogą być mocno zmyślone.


Stylizacje z duszą: Serial słynie z wyjątkowej stylizacji postaci, zwłaszcza głównego bohatera, Tommy'ego Shelby'ego, oraz innych członków rodziny Shelby'ch. Charakterystyczne dla nich są m.in. eleganckie garnitury, broszki z kwiatów oraz kapelusze z twardymi rondami, co stało się inspiracją dla wielu mężczyzn szukających klasycznego, ale wyrazistego stylu.


Nie tylko strona wizualna: "Peaky Blinders" jest znany również ze swojego wyjątkowego soundtracku, który składa się głównie z muzyki rockowej i indie. Utwory takich artystów jak Nick Cave, Arctic Monkeys czy PJ Harvey idealnie komponują się z atmosferą serialu i dodają mu dodatkowego uroku.


Za sukcesem stoją konkretni ludzie: Serial zdobył dużą popularność także dzięki świetnej obsadzie. Cillian Murphy, który gra główną rolę Tommy'ego Shelby'ego, zyskał ogromną rozpoznawalność dzięki swojej charakterystycznej grze aktorskiej i charyzmatycznemu występowi.


Inspiracje kulturowe: "Peaky Blinders" zawiera wiele odniesień do kultury i historii, takiej jak I wojna światowa, rozkwit przemysłu włókienniczego w Birmingham czy też społeczno-polityczne zmiany zachodzące w Anglii po zakończeniu wojny.


Zamysł trzymany w ryzach: Serial cechuje się wyjątkową reżyserią i zdjęciami, które potrafią doskonale oddać atmosferę epoki i miejsca akcji. Charakterystyczne dla "Peaky Blinders" są na przykład sceny nocne oświetlone jedynie gazowymi latarniami ulicznymi, co nadaje im niezwykłego klimatu.
3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page