JESIENNE WYZWANIA

czyli zamiast rozmieniać się na drobne, skupiam się nad tym, co naprawdę ważne...Z niektórymi pomysłami, zwłaszcza z tymi na życie, jest tak, że są... I na tym "są" się kończy, bo... nie ma czasu, bo są wygodniejsze albo bardziej zasiedziałe opcje, bo nie ma parcia, a może odwagi... A potem przychodzi pandemia i zamyka wszystkich w domach i świat się kurczy do rozmiaru jednej klatki. A im bardziej się ta klatka kurczy, im bardziej staje się ciasna, tym bardziej różne myśli rodzą się w głowie. Gdy klatka się w końcu otworzyła okazało się, że świat jest tylko pozornie taki sam. Dla jednych zmienił się nieznacznie, dla innych bardziej. Dla mnie bardziej.


Wiosna przesiedziana, lato upalne, w zanadrzu jesień i coś z tą jesienią trzeba zrobić. Robię więc... Hej, hej... Dzień dobry... Oprócz zapasów na zimę, robię zapasy ze swoimi nie umiem, nie chcę, nie mogę... Zamieniam w umiem, chcę, mogę... Niech się dzieje!
Paulo Coelho, mistrz poetyckiego kamuflażu i wodzirej cytatów, na pewno miałby w zanadrzu wiele złotych myśli o tym, jak z wielu NIE zbudować jedno TAK... (tyle w temacie złotych myśli i zgrabnych cytatów)66 wyświetleń0 komentarzy