top of page

CARNAVAL SZTUKMISTRZÓW


Carnaval to nie tylko popisy akrobatyczne, żonglerskie, magiczne… to PRZEDE WSZYSTKIM żywa, spontaniczna, dowcipna relacja z widzem. Bez względu na wiek - czy jesteś kilkuletnim brzdącem czy bardzo dorosłym dorosłym - możesz znienacka zostać wciągnięty/a w wir nieprzewidywalnych zdarzeń, zaskakujących sytuacji… a wszystko z wielką dawką soczystego śmiechu… Taki urok tego festiwalu i ulicznych artystów. Tu nie ma żadnych barier i granic!


Buskerowi wystarczy kawałek placu, podwórka, chodnika, kilka rekwizytów, kilka zaplanowanych działań… to wystarczy, by zatrzymać kilkoro przechodniów. Buskerzy są sami dla siebie aktorami, scenografami, realizatorami dźwięku, kierowcami… To przeważnie jednoosobowe , multifunkcyjne i wielozadaniowe maszynki do wywoływania śmiechu.


Można mieć w zanadrzu same asy ukryte w rękawie, najlepsze sztuczki… ale to, co napędza carnavalowe występy buskerów to impro czerpiące z tego, co pod ręką! A co, właściwie kto, jest najbliżej? Publiczność, którą można wciągnąć do spektaklu. Nigdy nie wiadomo na kogo wypadnie, więc i Ty możesz stać się głównym elementem akcji. Czy to boli? Nie! Czy jest przygodą? O tak!


Carnaval Sztukmistrzów to nie tylko konkurs buskerów czy podniebne pokazy Urban Highline Festival, ale także pełnowymiarowe spektakle uliczne. Zachwycają kolorami, akrobatyką, light show, grą cieni, tańcem z ogniem i efektami pirotechnicznymi.


Carnaval Sztukmistrzów to magiczny, pełen zaskoczeń, zabawy i śmiechu festiwal. Jedyny taki w Polsce. Lublin przez kilka dni tętni sztuką uliczną na parterowym, brukowym i podniebnym poziomie. Lublin - magiczne miasto, które rozkochało mnie w sobie, ma wiele asów w rękawie. Carnaval to as nad asy.


Na foto:

BLACKOUT PARADOX

BE FLAT

CIA LANGOSTURA

MR MOSTACHO

DUO PATAGONIA

A TOPE

CAPUCHINI CIRCO

FLASH GONZALES

URBAN HIGHLINE FESTIVAL
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page