1/1
Tęczowe Flagi

 SESJE FOTOGRAFICZNE LGBTQ

LOVE IS LOVE.PROJECT

Z MIŁOŚCI DLA MIŁOŚCI

 

 

 

 

 

MAREK&ŁUKASZ

17 lat razem, kupili dom na wsi, gdzie prowadzą wspólny biznes

MAJA&DANKA

6 lat razem, w październiku wzięły ślub w Kopenhadze

JACEK&PIOTR

17 lat wspólnego życia. W październiku Piotr przegrał walkę z COVID-19

MACIEJ&MAREK

25 lat razem, co nieustannie robi na mnie wielkie wrażenie 

DANKA&MONIKA

12 lat razem, pełen pasji związek i zawsze otwarty dom na wsi

MAREK&ANDRZEJ

2 lata razem, w ciągłej podróży pomiędzy rodzinnymi miastami

TOMASZ&ADAM

po 16 latach rozstali się, ale nadal się głęboko przyjaźnią

 

TO MOI PRZYJACIELE, BLISCY, RODZINA

O każdej z par mógłbym napisać książkę, ale zdecydowanie od pisania wolę fotografować. Codzienne życie, sprawy, emocje, bliskość - to wszystko, czym każdego dnia udowadniamy, że nasze związki są tak samo cenne, trwałe, pełne miłości i oddania... To, czym codziennie obalamy stereotyp, że prawdziwa rodzina to... i tak dalej i tak dalej...

 

Ile razy słyszałeś, że związki nieheteronormatywne to fikcja? Że nie istnieją? Że nie mają prawa bytu? Że są chwilowe, płytkie, oparte tylko na seksualnych fantazjach? Czy czasem brakowało Ci argumentów

w dyskusji? Czy szlag Cię trafiał? Czy czułeś się bezradny wobec mentalnego betonu? 

ROK 2020 WSZYSTKIM NAM DAŁ MOCNO W KOŚĆ. POD WIELOMA WZGLĘDAMI WYTRĄCAŁ Z RÓWNOWAGI, ALE NIESIE TEŻ NADZIEJĘ NA ZMIANY.

RÓBMY WIĘC NORMALNOŚĆ... 

 

Zróbmy razem coś pięknego. Dla siebie. Dla swojej drugiej połowy.

Dla rodziny. Dla innych. Zróbmy coś normalnego i zwyczajnego.

Pokażmy miłość! 

NATURALNOŚĆ, BLISKOŚĆ, CZUŁOŚĆ, MIŁOŚĆ, NIEWYMUSZONE POZY, LUZ, EMOCJE, ZWYCZAJNE ŻYCIE...   

 

To chcę fotografować, tym kieruję się w życiu...

Żeby nie było niedomówień... Projekt jest całkowicie NON-PROFIT.

Wy nie płacicie za sesję, ja nie otrzymuję za nią wynagrodzenia. Tym bardziej zależy mi na sympatycznym spotkaniu, miłej atmosferze

i uszanowaniu wzajemnie poświęconego czasu...

 

Chcecie wejść w mój projekt?

Jeśli tak, to już jestem szczęśliwy...

Czytaj więc dalej...

 

love 2-kopia.png

SESJA ZDJĘCIOWA? TAK!

PYTANIE - JAKA? 

 

 • Jestem otwarty na wszelkie pomysły. Najważniejsze jednak jest dla mnie byście byli parą ze stażem. Nie tygodniowym, nie miesięcznym. Z licznikiem, który ma na przebiegu przynajmniej kilka miesięcy, sporo wspólnych chwil, spraw, problemów i radości. Równie ważne jest dla mnie to, byście czuli się podczas sesji fotograficznej bezpieczni, na luzie, nieskrępowani. Dlatego chciałbym umówić się na sesję w Waszym mieszkaniu i stworzyć fotograficzny reportaż z kilku godzin Waszego życia.

 

 • Co i jak chcę fotografować?  Do znudzenia powtarzam :) hasła, których się trzymam i które są leitmotivem tego, co chcę w fotografii pokazywać: NATURALNOŚĆ, BLISKOŚĆ, CZUŁOŚĆ, MIŁOŚĆ, NIEWYMUSZONE POZY, LUZ, EMOCJE, ZWYCZAJNE ŻYCIE... Leniwe śniadanie, oglądanie ulubionego serialu, zabawa z psem, gotowanie obiadu... Prozaiczne czynności obfitują w wiele sytuacji intymnych, dotykania, pocałunków, przytuleń. Od planu szerokiego po zbliżenia. Wyjdźmy od tematu ogólnego, a ja przeprowadzę Was przez wszystkie etapy sesji... 

 

 • Pamiętajcie - to Wy wyznaczacie granice. Nie zrobię niczego, co naruszy Wasz komfort. 

 • Pomyślcie o tym jaka sesja Cię interesuje. Może macie w głowie konkretny pomysł. Wspólnie dogramy szczegóły.

JAK? KIEDY? 

CO Z TEGO BĘDĘ MIAŁ?

 • CO MOŻEMY WZAJEMNIE ZYSKAĆ? Wy odrywacie się od codziennych spraw, na kilka godzin stajecie się najważniejszymi ludźmi na świecie, robicie coś fajnego dla siebie i przy okazji dla innych. Ja poznaję nowych ludzi, robię to, co kocham, co sprawia mi radość. 

 • Umawiamy się na konkretny dzień i godzinę. I tego się trzymajmy. Każdy z nas jest zabiegany i ma na głowie mnóstwo spraw. Nie ukrywam, że wolałbym umówić się w środku tygodnia, ale rozumiem, że nie zawsze się da. W każdym razie bądźmy punktualni i słowni.

 • Spotykamy się na 2-3 godziny. Robię tyle zdjęć, ile uznam za potrzebne. Dostajecie ode mnie ok. 15 fotografii w dużej rozdzielczości, które możecie samodzielnie wydrukować lub zamieścić w mediach społecznościowych. 

 • Będę Was prosił o zgodę na wykorzystanie przeze mnie zdjęć na mojej stronie internetowej, portfolio, mediach społecznościowych. Oczywiście wspólnie ustalimy, które zdjęcia możemy wzajemnie wykorzystać. 

 • Gdybyście uznali, że chcecie upublicznić zdjęcia z sesji byłoby mi bardzo miło, gdybyście oznaczyli mnie jako autora zdjęć w mediach społecznościowych, polubili fanpage na FB, dodali do obserwowanych na Instagramie. To dla mnie ważne, bo w ten sposób mogę reklamować projekt i budować jego społeczność. 

 • Jeszcze nie wiem do czego docelowo doprowadzi nas projekt. Do sieci? Do wystawy? Do... Nauczyłem się niczego nie zakładać z góry. Z doświadczenia wiem, że najlepsze rzeczy przychodzą z nienacka. 

HIHG KEY/LOW KEY

ZDJĘCIA Z KLIMATEM

 • Stawiam na zdjęcia czarno-białe, które doskonale sprawdzają się w stylistyce reportażu i portretach. Jednak ostateczna stylistyka i tak podyktowana jest materiałem wyjściowym i obróbka może przyjąć inny charakter.

 

 • High key (ang. wysoka tonacja) i low key (ang. niska tonacja) to dwie techniki wykonywania zdjęć. W przypadku pierwszej mówimy o jasnych, niemal prześwietlonych kadrach, druga z kolei pozwala na robienie nastrojowych ciemnych kadrów. Jeśli nie wiecie o co chodzi , pomoże Google :)

 • Na co dzień zajmuję się fotografią rodzinną i to najbardziej lubię, ale ten projekt ma dla mnie szczególne znaczenie, osobiste.

COŚ POMINĄŁEM? 

PYTAJCIE!

JESTEŚMY W KONTAKCIE!